OPETUS

 

Jussi Peurala, rehtori

p. 044 077 8702
jussi.peurala@valkealanopisto.fi

Enni Aalto, kennelaineet, kymppiluokan ryhmänohjaaja

p. 044 739 3866

enni.aalto@valkealanopisto.fi

 

Eevastiina Gärdström, terveysaineet, opiskelijahuolto

p. 044 449 2712

eevastiina.gardstrom@valkealanopisto.fi

Anu Ikäheimonen-Leikas, S2-opetus, peruskoululinjan ryhmänohjaaja

p. 044 723 0027

anu.ikaheimonen-leikas@valkealanopisto.fi

 

Piia Kohonen, apulaisrehtori,

KAITO -ryhmänohjaaja

p. 044 338 8975
piia.kohonen@valkealanopisto.fi

 

Tuula Kukkonen, S2-opetus, APA-ryhmänohjaaja

p. 044 365 5446

tuula.kukkonen@valkealanopisto.fi

Kaisa Majuri, matemaattiset aineet 

kaisa.majuri@valkealanopisto.fi

p. 044 709 5939

 

Maritta Mörk-Huttunen, taito- ja taideaineet,

HA -ryhmänohjaaja

p. 044 739 4394
maritta.mork-huttunen@valkealanopisto.fi

Suvi Putkinen, opinto-ohjaus

p. 044 300 9423

suvi.putkinen@valkealanopisto.fi

 

Riikka Sammalkorpi, taito- ja taideaineet

riikka.sammalkorpi@valkealanopisto.fi

 

Piritta Toivonen, vieraat kielet,

Suomen kielen koulutus -ryhmänohjaaja

p. 044 338 9961
piritta.toivonen@valkealanopisto.fi

Ilta/yövalvoja

Riikka Sammalkorpi sekä Tony Mantere

p. 0400 459 901

 

 

 

Valkealan opisto

Kansanopistontie 53

47830 HASULA

p. 05 341 4600

toimisto@valkealanopisto.fi