opettajat.jpg

 

OPETUS

 

Pauliina Ahola, rehtori

p. 044 077 8702
pauliina.ahola@valkealanopisto.fi

Eevastiina Gärdström, apulaisrehtori, matematiikka

p. 044 449 2712

eevastiina.gardstrom@valkealanopisto.fi

Anu Ikäheimonen-Leikas, S2-opetus, ryhmänohjaaja aikuisten perusopetuksen päättövaihe 

p. 044 723 0027

anu.ikaheimonen-leikas@valkealanopisto.fi

Leena Järveläinen, kasvatus- ja terveysaineet, opiskelijahuolto

p. 044 338 8975

leena.jarvelainen@valkealanopisto.fi

 

Tuula Kukkonen, S2-opetus, ryhmänohjaaja aikuisten perusopetuksen alkuvaihe

p. 044 365 5446

tuula.kukkonen@valkealanopisto.fi

Kaisa Majuri, matemaattiset aineet, KAITO-ryhmänohjaaja

kaisa.majuri@valkealanopisto.fi

p. 044 709 5939

Enni Lautamatti, koiraoppiaineet, eläin- sekä luontoavusteisuus, kymppiluokan ryhmänohjaaja

p. 044 739 3866

enni.lautamatti@valkealanopisto.fi

 

Maritta Mörk-Huttunen, taito- ja taideaineet,

HA -ryhmänohjaaja

p. 044 739 4394
maritta.mork-huttunen@valkealanopisto.fi

Suvi Putkinen, opinto-ohjaus

p. 044 300 9423

suvi.putkinen@valkealanopisto.fi

Piritta Toivonen, vieraat kielet,

p. 044 338 9961
piritta.toivonen@valkealanopisto.fi

Asuntolaohjaaja Riikka Sammalkorpi

p. 0400 459 901